Dziś jest: wtorek, 31.03.2020 | Imieniny obchodzą: Balbina, Beniamin, Gwidon

Wioska RETRO

Przygotowania do Sieci Najciekawszych Wsi

Dodano: 15.05.2016 8:55 Nowy program wiele od nas wymaga - szkolenia, konferencje, warsztaty opracowanie działań podnoszących naszą pumktację - we wszystkim czynnie uczestniczymy, zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców. Nasza wieś się podoba, warto to utrwalać i rozwijać. Turyści chwalą klimat, urok, wypracowaną estetykę i miejsca wypoczynku. Przed nami jednak jeszcze trochę pracy. Przymierzamy się do punktów widokowych i budowania opowieści o naszej miejscowości. Zapraszamy

Park RETRO

Dodano: 25.04.2016 10:47 Nasz park wymaga nieustannych prac pielęgnacyjnych i nasadzeniowych. Jesienią zasadziliśmy w nim blisko 400 rodzimych krzewów oraz jako ciekawostkę kilka różnych klonów i brzóz /będziemy gromadzić różne odmiany tych 2 gatunków/. Prawie wszystkie nasadzenia przyjęły się i wymagają prac pielęgnacyjnych. Przed nami jeszcze obsadzenie zywego tunelu i wiele innych prac. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do zaangażowania się.

Wizyta komisji ogólnopolskiej

Dodano: 20.04.2015 19:46 Relacja na facebooku

Sieć najciekawszych wsi

Dodano: 18.02.2015 16:43 Pretendujemy do Sieci najciekawszych wsi. Zachecamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z tą tematyką /spotkania na swietlicy w każdy czwartek o 16.00/ oraz do włączenia się w przygotowania.

Wioska malwami malowana...

Dodano: 26.08.2013 9:15 Patrząc w kierunku tradycji - w każdym wiejskim ogrodzie królowały malwy. U nas w Wiosce RETRO nie może ich zabraknąć. Już tej wiosny odbyła się pierwsza akcja nasadzania malw, z rozsady od p.sołtys. Kolejna partia malw czeka już na swoje miejsca we wsi. A oto fotki niektórych okazów z naszej miejscowości - i tych nowych i tych, które już wcześniej zdobiły ogrody...

p10502382.jpgp10502482.jpgp10502422.jpg

Wieś tematyczna

Nasze hasło i pomysł na dalszy rozwój to - "Wieś RETRO". Wiele spotkań i rozmów doprowadziło nas do tej decyzji. Zaczynamy od odbudowania wizerunku wsi - sielankowej, jak za dawnych czasów. Nie oznacza to bynajmniej rezygnacji z nowoczesności, ale przy umiejętnym jej wykorzystywaniu - jednocześnie chcemy zachować uroki typowej wsi. Zarówno w dziedzinie estetyki, jak i jej funkcjonowania.Taka jest nasza koncepcja. Pierwszy etap prac już rozpoczęty - między świetlicą a stawem powstanie Park Retro. Znajdzie się w nim miejsce dla typowych nasadzeń - m.in.wierzby oraz jej nowoczesnego wykorzystania - tuneli i labiryntów. Odwzorujemy w nim łąkę suchą i bagienną z charakterystyczną roślinnością. Powstanie też ścieżka zmysłów, romantyczne łodzie z ziołami. W realizacji pomogą nam fundusze z projektu.W zamyśle jest, aby każdą częścią parku zajmowała się inna organizacja, grupa mieszkańców lub firma - zapraszamy do współpracy. Wioska tematyczna to tylko hasło, aby ona żyła potrzeba indywidualnych przedsięwzięć, na których można dodatkowo zarabiać / np. utworzenie wystawy maszyn rolniczych z dodatkową atrakcją warsztatów wykonywania ozdób z siana i inne/. Pod hasłem RETRO - tych przedsięwzięć może być mnóstwo.

szalejow